Koło zapasowe obowiązkowe czy nie?

Niektórzy z nas zastanawiają się czy w momencie zakupu kompletu opon zimowych, bądź opon letnich muszą kupować również koło zapasowe. Wydaje się to pytanie dla jednych oczywiste jednak inni nie do końca wiedzą co mają na ten temat myśleć, według mnie jest to oczywiste, że jeśli kupujemy opony zimowe to i w naszym bagażniku powinna znaleźć się opona zimowa zapasowa. Nigdy nie wiemy kiedy może złapać nas tak zwana guma i w jakiej sytuacji będziemy, jeśli zdarzy się to w naszym rodzinnym mieście to wtedy nie będzie żadnego problemu natomiast jeśli owa nieprzewidziana sytuacja wydarzy się w innym mieście bądź w innym kraju może okazać się, że pozostaniemy zdani na samych siebie.

auto

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dlatego też wiele firm, które zajmują się dystrybucją opony zimowe starają się zachęcać jak najbardziej swoich klientów właśnie do kupna 5 opon. Klienci jednak bardzo nie chętnie decydują się na takie rozwiązanie, jednak oferowane przez producentów ceny promocyjne na właśnie tą piątą oponę dają potencjalnemu klientowi wiele do myślenia, gdyż zakup tej piątej opony okazuje się rewelacyjną promocją, a także bardzo możliwe że w naszej psychice pojawi się znacznie większy spokój, i nie będziemy musieli się o nic martwić. Opony zimowe są bardzo ważnym elementem naszego samochodu, czasami to właśnie wiele od nich zależy , dzięki sprawnym oponą możemy być pewni że droga hamowania naszego samochodu może znacznie się skrócić.

A w razie jakiejkolwiek kolizji jest to bardzo ważne bo możemy właśnie jej uniknąć bądź też spowodować, że nie będzie ona aż tak straszna gdyby oczywiście nie nasze opony zimowe. Sprzedawcy zauważyli że kierowcy chętniej kupują opony zimowe wraz z oponą zapasową, natomiast w przypadku opon letnich jest to rzadkością aby zdarzyło się właśnie, że klient chce w swoim bagażniku mieć takie koło również i letnie. Wiadome jest że bardzo rzadko zdarza się złapać gumę jednak jak już się to stanie w sytuacji najmniej odpowiedniej bywa że mamy pretensje ale tylko i wyłącznie do siebie, do nikogo innego, bo to właśnie my nie zadbaliśmy o to aby w naszym samochodzie było sprawne koło zapasowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *