Jak uchronić się przed wypadkiem?

Kiedy przychodzi okres wymiany opon, wielu kierowców zastanawia się nad kupnem nowego ogumienia w celu bezpieczniejszej jazdy. Mowa tu o ogumieniu okresowego czyli na przykład opony letnie bądź też opony zimowe , lub zastąpić je poprzez opony uniwersalne. Teraz nasuwa się pytanie, który wybór będzie tym najbardziej trafnym, przez co poziom naszego bezpieczeństwa w podróży będzie znacznie większy. Nowe opony letnie w sezonie wysokich temperatur , bardzo dobrze się sprawdzą poprzez swoje właściwości.

zdjecie

Zdjęcie znalezione na stronie Inrix.com

Te opony letnie w porównaniu do opon na inny sezon są twardsze i lepiej „trzymają się „ podłoża asfaltowego, przez co poprawiają bezpieczeństwo kierowcy i osób jadących razem z nim, przez używanie , tych że opon zapobiegamy wpadaniu w poślizg czy też skracamy znacznie drogę hamowania, mowa oczywiście o jeździe w warunkach letnich. W nielubianym przez kierowców okresie zimowym wykorzystywane przez kierowców sa opony zimowe , które poprzez swoje właściwości składowe i budowlane zapobiegają wpadaniu w poślizg i bardzo dobrze sobie radzą w przypadku nagłego hamowania na śliskiej , oblodzonej czy tez mokrej drodze. Te opony zimowe zbudowane są w taki sposób ze posiadają węższe bieżniki , jak i są bardzo miękkie, co ułatwia prowadzenie pojazdu nawet na czystej , szarej drodze ponieważ ułatwiają skręcanie, i niekiedy w starszych modelach samochodów odczuwalne jest wrażenie jak by samochód posiadał wspomaganie kierownicy, lecz to jedynie złudzenie kierującego, lecz nie utrudnia, a jedynie ułatwia prowadzenie naszego pojazdu. Kolejnymi omawianym i oponami są opony z grupy określanych jako uniwersalne. Tu możemy zadać sobie wyżej wymienione pytanie, który z modeli będzie dla nas najodpowiedniejszy.

Opony uniwersalne są zbudowane z różnych mieszanin gum występujących w oponach letnich jak i zimowych , a więc pasują prawdopodobnie do wszystkich warunków atmosferycznych. Kierowcy wybierają jednak ogumienie sezonowe ponieważ są pewniejsi co do bezpieczeństwa swojej jazdy, kierując się przysłowiem: „życie ma się tylko jedno i nie warto tracić go na drodze”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *